STUDIO PORTRET

Fotografia Portretowa, Sesja Zdjęciowa Studio i Plener - Stalowa Wola Rzeszów

BEAUTY

Fotografia Portretowa, Sesja Zdjęciowa Studio i Plener - Stalowa Wola Rzeszów

PLENER PORTRET

KZ_0050

Fotografia Portretowa, Sesja Zdjęciowa Studio i Plener – Stalowa Wola Rzeszów

Czym jest Portret?

Tylko pokazaniem na obrazie fotograficznym twarzy człowieka portretowanego?

Ukazaniem jego piękna, czy czegoś jednak więcej? Emocji? Charakteru? Historii tego człowieka?

Ludzie od starożytnych czasów się portretują nie tylko poprzez obraz fotograficzny, który stał się najbardziej popularny w naszych czasach, ale też rzeźbę, malarstwo, grafikę i inne techniki sztuki.

Pojęcie portretu jest bardzo szerokie i obejmuję jego wiele rodzajów od czysto naturalnego najczęściej w otoczeniu przyrody wykonanego spontanicznie bez dodatkowych środków upiększania i ingerencji graficznej fotografa, poprzez przeciwieństwo portretu naturalnego, czyli portret pozowany statyczny wykonywany najczęściej w studiu przy wykorzystaniu światła sztucznego.

Portret pozowany to także tak zwane zdjęcia beauty, czyli w zdecydowanej większości zdjęcia kobiet – ukazujące ich piękno i podkreślające ich urodę i charakter, ale też ważnym elementem tego rodzaju zdjęć jest ukazanie nie banalnego pomysłu na makijaż, uczesanie włosów, paznokci czy też biżuterii – ogólnie jest to portret kreowany, stylizowany i poddawany zaawansowanemu retuszowi gdzie nacisk się kładzie na nieskazitelną i gładką fakturę skóry jak z reklamy.

Kolejnymi rodzajami portretu są portret artystyczny, aktorski oraz reporterski – w nich główny nacisk kładziony jest na ekspresję, emocje, dynamizm, charakter, pokazanie jakiejś sytuacji i związanej z nią emocji, pokazaniu ludzi i ich historii

 Fotografia Portretowa – Sesja Zdjęciowa w Plenerze i Studiu, Beauty, Portret, Twarz. Reklama Retusz Zdjęć, Retuszer Stalowa Wola Tarnobrzeg Leżajsk. Sandomierz Mielec Dębica Jasło Przeworsk Jarosław Przemyśl. Sanok Krosno Łańcut Kraśnik Biłgoraj Lubaczów. Zamość Chełm Tarnów Bochnia Rzeszów Lublin Kraków.

Fotografia Portretowa, Sesja Zdjęciowa Studio i Plener – Stalowa Wola Rzeszów